Witajcie ponownie bobasy! O pracy w De Kraamvogel

by Położna Agata
1023 wyświetleń

Dwa miesiące temu wróciłam do pracy w środowisku jako kraamverzorgende. Drodzy rodzice i Wasze bobasy witajcie ponownie!

Boćka, który wyróżnia dzisiejszy wpis sfotografowałam parę lat temu i wstawiłam na profil Polozna, który kiedyś współprowadziłam. Wtedy był to bardzo pracowity tydzień. Boćko po przyniesieniu kolejnego bobasa znalazł ukojenie u przesympatycznych rodziców, do których przychodziłam po porodzie. Gdy rozpoczęłam pracę w De Kraamvogel tym rodzicom narodziło się kolejne maleństwo. Tym razem jednak to nie ja do nich przychodziłam, ale koleżanka z mojego nowego miejsca pracy. Mimo wszystko serdeczne gratulacje rodzicom!

Dwa lata, które spędziłam razem z Bobasem w domu upłynęły mi bardzo szybko. Gdybym mogła wybrać jeszcze raz, wybrałabym zdecydowanie tak samo. Dzieci nie zawsze będą dziećmi i każdy kto jest rodzicem, wie co mam na myśli. 😉

Przez te dwa lata przerwy nie straciłam żadnego z moich praw wykonywania zawodu. Mimo to po powrocie do pracy czekały (i nadal czekają) na mnie szkolenia. Pierwszym z nich były stany nagłe w czasie porodu, dla przypomnienia co należy zrobić np. w czasie krwotoku czy dystocji barkowej. Przez pierwsze tygodnie moją lekturą w domu były protokoły opieki położniczej nad mamą i dzieckiem w czasie porodu i w opiece poporodowej. Dla pewności zabierałam je ze sobą do pracy. Zaprenumerowałam również czasopismo dla położnych środowiskowych, aby dowiedzieć się o nowinkach położniczych.

Szybko jednak sobie wszystko przypomniałam, również dzięki moim koleżankom położnym, które przychodziły na wizytę.

– Na takie krocze to Aryana Tinctuur świetnie się sprawdza. – Powiedziała Jaelynn, położna.
– A no właśnie, bo zapomniałam, jak nazywają się te kropelki. – Odpowiedziałam i zaraz podziękowałam za przypomnienie.
Po czym wszyscy razem się roześmialiśmy, bo oczywiście nie ukrywałam, że przez ostatnie dwa lata zajmowałam się wyłącznie swoim bobasem.

Aryana Tinctuur chłodzi, dezynfekuje, wspomaga proces gojenia się rany, szczególnie dobrze działa na rany, które powstały po porodzie (po pęknięciu lub nacięciu krocza).

O pracy w De Kraamvogel

Wybrałam De Kraamvogel przede wszystkim dlatego, że pracując tam mogę zachować równowagę pomiędzy życiem rodzinnym a zawodowym i pogodzić pracę kraamverzorgende z posiadaniem małego dziecka.

Ale De Kraamvogel dba nie tylko o pracowników, ale również o zapewnienie możliwie najlepszej opieki położniczej dla mamy i dziecka. „I dla taty”, jak to mi świeżo upieczony tata powiedział. Jakkolwiek to brzmi, chodzi w tym o to, że ojcowie również chcą brać czynny udział w opiece nad ich nowo narodzonym dzieckiem. Kiedy udzielam porad, wskazówek czy wytycznych dotyczących karmienia ich dziecka, chcą przy tym być.

De Kraamvogel świadczy opiekę położniczą od 1924 r. To jedno z największych biur opieki okołoporodowej w Holandii – działają w ośmiu prowincjach w północnej i środkowej Holandii. Rozpoczynali jako oddzielne biura opieki położniczej. Jako De Kraamvogel są od 2008 roku. W 2012 roku połączyli wspólnie siły z Centrum Narodzin w Amsterdamie, które działa pod własną nazwą. Cztery lata później stali się częścią Zorg w Holandii.

Zorg w Holandii składa się z dwóch organizacji zajmujących się opieką położniczą w czasie porodu i po porodzie: De Kraamvogel i ZiNkraamzorg. Zorg w Holandii nieustannie szuka sposobów na poprawę swoich usług dbając o równowagę między doskonałą opieką nad dzieckiem i rodziną, zmotywowanymi i entuzjastycznymi pracownikami oraz innowacjami biznesowymi w celu dalszego rozwoju organizacji i opieki położniczej.

Dzięki temu stali się bardziej wprawieni – poznali setki tysięcy bobasów i zmienili co najmniej trzydzieści razy więcej pieluszek. To robi wrażenie! 🙂 Dzięki temu razem z rodzicami odkryli, czego potrzebują oni i ich dzieci.

Więcej informacji o opiece położniczej De Kraamvogel przeczytasz na ich stronie (po polsku).

Brzmi fajnie? Też tak myślę. 🙂

Jeżeli chciałabyś, abym przychodziła do Was po narodzinach, tutaj możesz się zarejestrować. 🙂

Póki co rejestracja jest w języku holenderskim, ale pracuje nad polską wersją językową. 😉 Klikając powyższy link możesz również sprawdzić wpisując kod pocztowy, czy De Kraamvogel znajduje się również w Twojej okolicy.

To co, do zobaczenia? 😉

Z pewnością spodoba Ci się także...

Napisz komentarz

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności.

Zaparz sobie dobrą kawę, ciasteczka zapewnia położna. 🍪 Mniam! Przeczytaj skład ciasteczek.

🍪