O mnie

by Położna Agata

Jestem Agata i od 2010 roku jestem położną z pasji i powołania. Po studiach jako położna zaczęłam pracować zwyczajnie w różnych oddziałach i szpitalach. Jednak dopiero w środowisku odnalazłam swoje miejsce. Po wielu latach pracy w środowisku w Holandii, gdzie uczestniczyłam w cudzie narodzin i roztaczałam opiekę poporodową nad mamą i dzieckiem, w sierpniu 2020 rozpoczęłam pracę jako położna POZ w EuroMedis. To niewielkie Centrum Medyczne, w którym mogę nadal spełniać marzenia o byciu położną środowiskową i rozwijać swoją pasję do zawodu. Praca położnej POZ jest wymagająca, samodzielna, nieprzewidywalna i och, taka fajna!

Nawet po wielu latach pracy nadal odczuwam radość z tego, że mogę towarzyszyć kobietom w każdym, szczególnym okresie ich życia – osobisty kontakt, czas i uwaga dla kobiet w ciąży; młode mamy, które doświadczają pierwszych dni ze swoim nowo narodzonym bobasem; kontakt z głuchymi kobietami w języku migowym, aby miały jak największą możliwość zadbania o swoją kobiecość.

Właśnie ta odmiana czyni położną środowiskową wspaniałym zawodem!

Oprócz doświadczenia zawodowego, jestem również mamą dwóch córeczek: Róży i Lilii. Macierzyństwo wzbogaciło moje życie i mnie jako położną. To przygoda, którą przeżywam każdego dnia!

Zaparz sobie dobrą kawę, ciasteczka zapewnia położna. 🍪 Mniam! Przeczytaj skład ciasteczek.

🍪