Kiedy wykonać test ciążowy?

by Położna Agata
765 wyświetleń

Możesz wykonać test ciążowy pierwszego dnia, w którym zwykle powinnaś mieć miesiączkę. Możesz też wykonać test ciążowy parę dni później. O której porze dnia wykonujesz test, nie ma znaczenia dla wyniku. Ma to związek ilością hormonu beta hCG w moczu.

Beta hCG, czyli gonadotropina kosmówkowa to ciążowy hormon, który odpowiada za prawidłowy rozwój płodu.

Jeżeli w moczu jest wystarczająca ilość tego hormonu, wynik będzie pozytywny. Jesteś w ciąży! Hormon beta hCG wzrasta podczas ciąży. Czasami jest możliwe, że pierwszego dnia przewidywanej miesiączki, w moczu nie ma wystarczającej ilości hormonu beta hCG. W takim przypadku test ciążowy fałszywie wskazuje, że nie jesteś w ciąży.

Obecnie dostępnych jest wiele różnych testów. Niektóre testy ciążowe są bardziej czułe niż inne. Dlatego wynik może zależeć od wykonanego testu. Im wcześniej wykonasz test, tym większa szansa na rozczarowanie. Warto więc poczekać kilka dni przed wykonaniem testu ciążowego, aby uniknąć rozczarowania. Gdy wynik testu będzie pozytywny, nie musisz go powtarzać. Pozytywny jest pozytywny: masz hormon beta hCG w moczu, co oznacza, że ​​jesteś w ciąży! Po pozytywnym wyniku testu możesz skontaktować się z położną / lekarzem ginekologiem, aby umówić się na wizytę.

Napisz komentarz

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności.

Zaparz sobie dobrą kawę, ciasteczka zapewnia położna. 🍪 Mniam! Przeczytaj skład ciasteczek.

🍪